Lubisz moją stronę?
Wyraź to !

POLECAM STRONY i BLOGI:


Chusta Gail

źródło: Pod Motylem: Chusta GailW moim wykonaniu wyszła apaszka

Materiał: dowolny
Druty: odpowiedniej grubości do wybranej włóczki
Ścieg wg schematów: część główna i bordiura
Objaśnienia do schematu:
Zielona linia - środek chusty, za którą robi się wg schematu "lustrzane odbicie", czy też symetrycznie.
Czerwone znaczki - raport.
Znaczki na kolorowym tle - wyróżniony schemat liścia.
pusta kratka - ignorować, stosuje się w celu poprawienia czytelności schematu, aby było widać jakie oczka następują nad sobą
- oczko prawe
- narzut
- 2 oczka prawe razem na prawo
- 2 oczka prawe razem od spodu
- 3 oczka prawe razem z środkowym oczkiem pod spodem


WYKONANIE

Cóż... robiłam tak jak autorka "Pod Motylem".

Nie bawiłam się w liczenie oczek po każdym rzędzie (dlatego nie ma ich liczb na moim schemacie), ważne aby kształt każdego liścia się zgadzał, wtedy wszystko będzie się zgadzać.
Początkującym (i nie tylko) polecam przypinanie znaczników między listkami (tam gdzie na schemacie są puste kratki). Jako znaczników można użyć zwykłych biurowych spinaczy zawieszonych na nitce.
Wtedy ładnie widać kiedy kończy się jeden liść a zaczyna następny. Taki znacznik należy przekładać co jeden lub co drugi rząd, aby zawsze były tuż pod drutem.

Przy zamykaniu oczek, aby brzeg się nie ściągnął i był również zwiewny radzę robić między zamykanymi oczkami oczka łańcuszka.
Jak zapomniałam o jakimś narzucie, to przerabiałam w następnym rzędzie (lub w jeszcze kolejnym) w tym miejscu oczko z nitki poziomej.
Wyszła mi apaszka zamiast chusty, bo był to prezent pod choinkę dla mojej mamy. A że miałam zaplanowane zrobienie jeszcze innych prezentów, musiałam szybko kończyć...

Na zdjęciach modelką jest moja córka Ania.