Lubisz moją stronę?
Wyraź to !

POLECAM STRONY i BLOGI:


Czapka, rękawiczki i szal
CZAPKA

Ścieg: ściągacz 1/1, ścieg gładki
Próbka: 18 oczek i 26 rzędów = kwadrat 10cmX10cm
Materiał: około 100 g włóczki czerwonej i 50 g szarej.

WYKONANIE

Nabrać 96 oczek i przerabiać ściągaczem po 2 rzędy czerwone i szare. Przy długości 25 cm przerabiać ściegiem gładkim, 6 rzędów kolorem szarym, dalej czerwonym. Na wysokości 29 cm przerabiać razem dwa oczka co 16 oczek 6x1 oczko. W następnych rzędach w tych samych miejscach przerabiać razem jeszcze 13 razy. Pozostałe oczka zebrać (nabrać) na nitkę i zakończyć.

Film jak wykończyć czubek czapki.

Można robić na dwóch długich drutach a na końcu zszyć brzegi, lub na około na czterech krótkich (pończoszniczych) drutach + piąty roboczy, lub na drutach z żyłką.


SZAL

Materiał: 200g włóczki czerwonej i 150g szarej.

WYKONANIE

Nabrać 50 oczek, włóczką szarą przerabiać ściągaczem 50 cm, dalsze 70 cm w paski: 4 rzędy czerwone i 2 szare, dalej 50 cm włóczką czerwoną.


RĘKAWICZKI

Materiał: 50 g włóczki czerwonej i szarej.

WYKONANIE

Nabrać na 4 druty 40 oczek włóczką szarą, przerobić 4 cm ściegiem gładkim, dalej ściągaczem czerwonym do 17 cm. W dalszym ciągu ściegiem gładkim - 4 cm szare i do końca po 4 rzędy szare i 2 czerwone. Przy długości 4 cm od ściągacza zdjąć 6 oczek na agrafkę (i pozostawić na palec-kciuk). W miejscu zdjętych oczek nabrać 6 oczek i przerabiać prosto 8 cm. Na obu bokach dłoni oznaczyć po 2 oczka i po obu ich stronach gubić oczka - co 2 rząd 4x1 oczko i w każdym rzędzie 4x1 oczko. Pozostałe oczka zakończyć.
Wykonać palec. Przełożyć na drut pozostawione oczka, nabrać jeszcze 6 oczek i przerabiać kolorem szarym 5 cm, w co 2 rzędach gubić po 3 oczka i pozostałe oczka zakończyć.