Lubisz moją stronę?
Wyraź to !

POLECAM STRONY i BLOGI:


Skarpetki - kształty palcy


Dwa ostatnie oczka na każdym drucie przerabiać razem na prawo. Kolejno 3 okrążenia prowadzić bez ujmowania. Potem ujmować w co trzecim okrążeniu, aż na każdym drucie ubędzie 6 oczek. Następnie prowadzić ujmowanie oczek w co 2 okrążeniu, aż do osiągnięcia potrzebnej długości stopy.

Pozostałe oczka można zakończyć w różny sposób.


Po doprowadzeniu do wysokości małego palca zamykać oczka przy brzegu stopy (bokach). W książce mam napisane, by przełożyć oczka na dwa druty, ale strasznie nie wygodnie się wtedy przerabia oczka. Zamiast tego należy po prostu pamiętać gdzie są boki stopy, bo właśnie przy bokach stopy zamykamy oczka. Po dwóch pierwszych oczkach na jednym drucie, i przed dwoma ostatnimi na drugim drucie.

Pozostałe oczka można zakończyć w różny sposób.


Zaokrąglenie zaczynamy na wysokości małego palca. Można dokładnie obliczyć ile okrążeń pozostało nam do końca stopy.
Dla zaokrąglenia zamykamy oczka po bokach warstwy wierzchniej i podeszwy, czyli w czterech miejscach.
Najpierw w co 4 okrążeniu, potem w co 2 okr. robimy 2 o. razem. Na koniec w co 2 okrążeniu: 3 o. razem, 3 o. razem + 2 o. razem. Jak to widać na schemacie.

Zamykamy średnio 1/3 oczek z każdej strony każdej warstwy. Ile razy robimy takie zamykania zależy ile okrążeń zostało do końca stopy.

Pozostałe oczka można zakończyć w różny sposób.

Gdy zaczynamy od palcy(patrz film) nabieramy oczka magiczną metodą Judy Becker lub metodą tymczasową III (druty z żyłką).
Nabieramy około 1/3 liczby oczek potrzebnej na obwód stopy i dodajemy oczka podobnie jak w schemacie, ale zamiast zamykania oczek jest dodawanie. Pamiętając, że schemat pokazuje jedną warstwę skarpetki.