Lubisz moją stronę?
Wyraź to !

POLECAM STRONY i BLOGI:


BARDZO PROSTY SWETER

źródło: wyrób własny


Materiał: 200g ciemnoniebieskiej włóczki, 200g niebieskiej włóczki, 200g jasnoniebieskiej włóczki.
Układ kolorów:po jednym rzędzie w kolejności: ciemnoniebieska, niebieska, jasnoniebieskia.
Ścieg: karbowany-francuski.

WYKONANIE

Przód.
Na drut nabrać 150 oczek i przerabiać ściegiem karbowanym-francuskim (rzędy parzyste i nieparzyste - oczka prawe). Na wysokości 60-70 cm zamknąć wszystkie oczka.
Tył.
Robić jak przód, ale o centymetr dłuższy. Szwy ramion ułożą się bardziej do przodu i prosty podkrój szyi nie będzie upijać w szyję.
Rękawy.
Nabrać na drut 100 oczek. Przerobić ściegiem karbowanym-francuskim do wysokości 45-50 cm. Zamknąć wszystkie oczka.
Łączenie.
Przód i tył połączyć na ramionach, na długość 10-15 cm. Przyszyć rękawy, tak by środek górnej części rękawa przystawał przy szwie ramion (przy, bo tył jest o centymetr dłuższy). Zszyć rękawy i boki, pamiętając że szwy pach muszą do siebie przystawać.

Zszywanie: zszywa się zawsze po lewej stronie roboty, części składając prawymi stronami do siebie. Dbając przy tym by żadna z części nie rozciągała nam się w palcach, bo wszystkie brzegi są równe.
Najlepiej zszywać szydełkiem i włóczką, ściegiem łańcuszkowym.
Ścieg łańcuszkowy: wkłuj szydełko przez obie łączone części, najlepiej między oczkami, nie przez nitkę. Chwyć szydełkiem nitkę i przeciągnij przez materiał pętelkę. Na szydełku masz pętelkę. O oczko dalej znów wkuj szydełko i przeciągnij następną pętelkę, przeciągnij tą drugą pętelkę przez pierwszą pętelkę, zamykając tą pierwszą. Na szydełku znów masz jedną pętelkę, o kawałek dalej wkuj szydełko, przeciągnij oczko przez materiał i przez pierwsze oczko. Taki sposób łączenia jest łatwy później do sprucia.