Lubisz moją stronę?
Wyraź to !

POLECAM STRONY i BLOGI:


Rękawiczki kołoweźródło: pomysł Marzeny N.

Rękawiczki wypatrzyłam na facebook'u, są przeeeeeeśliczne,
włóczka melanżowa podkreśla ich niezwykły krój.
Nie wpadłabym nigdy na pomysł by z koła zrobić rękawiczki, dlatego tak mnie zachwycają
Opis wykonania jest dość prosty, zwłaszcza dla osób, które wykonały już przynajmniej jednego kołowca. Materiał: włóczka skarpetkowa,
Druty: 5 krótkich na kciuk i początek robótki nr 2,5 drut z żyłką 2,5 o długości 40 cm.

Zaczęłam od nabrania 8 oczek ma malutkie druty, w co drugim rzędzie dodawałam 8 oczek (zawsze w tym samy miejscu, tam gdzie widać dziurki, można dodawać inaczej, tak, aby nie było dziurek np.: oczko prawe przekręcone z nitki poziomej), aż koło złożone na pół miało odpowiednią wielkość tzn. szerokość koła = obwód dłoni.

Kiedy na drutach było 24 oczka dalej robiłam w okrążeniach na okrągłym drucie z żyłką 40 cm.
Można robić w okrążeniach od razu, jeśli komuś wygodniej i opanował technikę magic loop.

Po uzyskaniu odpowiedniej wielkości, zakończyłam kółko zamykając oczka.
Złożyłam ma pół, dziura w środku to miejsce na kciuk. Zeszyłam dwie cząstki z jednej strony i drugiej, na dole nabrałam na ściągacz oczka (około 50) i zrobiłam parę centymetrów.

Na górze też mi wyszło 50 oczek.
Przerobiłam dwa rzędy , stosując rzędy skrócone (tzn. tam gdzie jest niższa część aby nieco wyrównać). Robiąc rzędy skrócone, trzeba pamiętać o owinięciu nitką nie przerobionego oczka (lub zastosować inne sposoby). Wtedy nie będzie dziury.

Rzędy skrócone robiłam pozostawiając nie przerobionych 18 oczek po środku najwyższej części koła. Dobrze jest zaznaczyć nitką, w którym miejscu się nie przerabia, aby było symetrycznie względem drugiej strony rękawiczki i następną zrobić identycznie. Zakończyłam robiąc w okrążeniach, wyrabiając czubek rękawiczki, stopniowo zwężając robótkę.

Kciuki robiłam w okrążeniach na trzech drutach. Czwartym przerabiałam.